komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
niedziela, 08 stycznia 2012
Polish'd Silence ruszyło

HUHU! wreszcie udało się stworzenie strony - wizytówki polskiego komiksu na skalę międzynarodową. Na stronie tej - Polish'd Silence - Comic stories from Poland's best - prezentowane są pozbawione tekstu komiksy rodzimych autorów, a więc zrozumiałe dla wszystkich czy to mówiących na co dzień po angielsku, hiszpańsku czy po japońsku. Teraz tylko pozostaje przekazać stronę publiczności poza granicami a potem niech się zaczną brać za naszych komiksiarzy łowcy talentów z DC i Lombarda a co!

Więc jeśli możecie to przekazujcie info o tej stronie wszystkim swoim znajomym. Obywatele! Pomożecie?

Polish'd Silence - cover Norbert Rybb Rybarczyk

Ten piękny nagłówek wykonał Norbert Rybarczyk, a na stronie między innymi komiksy Mateusza Skutnika, Marka Lachowicza, Mikołaja Ratki, Marcina Surmy i innych znakomitości polskiego komiksu (moje też tam są).

piątek, 01 kwietnia 2011
Perpetuum mobile!

Właśnie ruszył blogasek, na którym będzie można poczytać krótkie komiksy, fragmenty dłuższych historyjek i obejrzeć pojedyncze kadry z cyklu "Perpetuum mobile" tworzonego wespół w zespół przez Jakuba Sytego (scenariusz) i Mikołaja Ratkę (scenariusz i rysunki). Polecam od razu wrzucić do zakładek, rssów czy czego tam i śledzić, bo to strasznie fajne komiksy są! A wiem co mówię bo mi Mikołaj sporo pokazywał. Wkrótce uzbiera się materiału na elegancki albumik. Także zapraszam!

Perpetuum mobile - J. Syty, M. Ratka

środa, 18 lutego 2009
Pimpujemy Karmelka!

Dzisiaj w godzinach wieczornych odnotowano pojawienie się nowego webkomiksu. Autorem jest niejaki Karol K. zwany w niektórych kręgach krl-em (a w jeszcze innnych "karmelkiem"). Jest dobrze.

Kliknij obrazek jeśli chcesz wiedzieć więcej...

 

karmelek

 

piątek, 22 sierpnia 2008
Recenzyjka recenzyjki (3)

Kolejna notka i kolejna rozkładanie na czynniki pierwsze tekstu kolegi po fachu. Tym razem znów Aureus i znowu recenzja komiksu internetowego w jego wykonaniu I to nie byle jakiego - „Bug City", uznawanego za jeden z najlepszych tworów, jakie wydał z siebie polski Internet. Aureus idzie pod prąd powszechnej opinii i srogo beszta. Ale czy aby na pewno wszystkie jego zarzuty są zawsze sensowne?

środa, 20 sierpnia 2008
Recenzyjka recenzyjki (2)

W jednej z poprzednich notek Daniel ogłosił moje odejście z bloga, podając, że od tej pory będę się zajmował pisaniem komiksów, zamiast pisaniem o komiksach. Faktycznie, taka była moja decyzja. Ze względu na pracę jaką przyszło mi w życiu wykonywać oraz różne takie perturbacje w życiu osobistym, brak mi czasu i wolałbym go spożytkować na dopracowanie kilku dłuższych scenariuszy. Jednakże, po przemyśleniu sprawy, uznałem że fajnie jednak będzie trochę się jeszcze pomądrzyć na różne tematy, tyle że może nie już w ramach „własnego bloga”. Parę dni temu na Motywie Drogi ukazał się mój prześmiewczy tekst o Batmanie, nawiązałem też współpracę z chłopakami z Kolorowych Zeszytów, gdzie od czasu do czasu coś z Kolczastym wrzucę. Tak też, i na Danielowym blogu pozostanę, jednakże już nie jako współautor bloga, jeno jako gość. Będę zatem takim samotnym wilkiem, krążącym po komiksowej blogosferze, raz się łaszącym a raz obnażającym kły.

środa, 04 czerwca 2008
Tydzień z Wesem Molebashem #2

y5

W pierwszym tekście poświęconym komiksom amerykańskiego twórcy Wesa Molebasha zająłem się jego flagową serią czyli „You’ll Have That”. Dzisiaj opiszę inne komiksy tego autora, do których udało mi się dotrzeć oraz spróbuję ustalić jakiś wspólny mianownik dla jego twórczości. A w piątek niespodzianka…

poniedziałek, 02 czerwca 2008
Tydzień z Wesem Molebashem #1
y1
Połapanie się w mnogości anglojęzycznych webkomiksów jest po prostu niemożliwe. Jest ich straszliwie dużo i jak to się na ogół dzieje, większość to niewiele warty chłam. Jest jednak też dość duża ilość tytułów wartych uwagi. Jednym z takich komiksów jest "You'll Have That" , którego autorem jest Wes Molebash. Ten pasek komiksowy ukazuje się od 6 grudnia 2004 roku na stronie wydawnictwa Viper Comics i jest jednym z moich ulubionych webkomiksów.
środa, 16 stycznia 2008
Bardzo zdolny, młody rysownik.

h1

Nie raz powtarzałem, że polski webkomiks w przeważającej większości to chłam. Na szczęście jest w nim kilka perełek ("Bug City", "The Movie") oraz kilka komiksów, które być może perełkami się kiedyś staną. Ale do tego niezbędne są przeróbki. Czasem duże. Z premedytacją nazwałem autora "Hoey-a" w tytule notki - "bardzo zdolnym, młodym rysownikiem". Bo faktycznie tak jest. Igor Wolski to przyszłość polskiego komiksu. Przed niedoświadczonym autorem jednak jeszcze sporo pracy, zwłaszcza szlifowania warsztatu scenopisarskiego.

czwartek, 03 stycznia 2008
Mali Wielcy. Komiks internetowy z jajem i kalmarem.
"Mali Wielcy" (link w zakładkach) to webkomiks, na który trafiłem zupełnym przypadkiem klikając w linki na jakimś innym blogu. Okazało się, że to całkiem przyjemny tytuł, choć niepozbawiony wad. Anubis, Loki, Hermes i Nisse postanowili rzucić się w wir walki o rząd dusz, rozpoczynając kontrofensywę od łazienki. Brzmi wesoło?
Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi