komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
środa, 02 stycznia 2008
Dziesięć bolesnych operacji. Czyli malkontenctwo malkontenta.
d Kupiłem sobie "Dziesięć bolesnych operacji" już jakiś czas temu, zachęcony nazwiskami autorów, których prace znam skądinąd. I lubię. I ten komiks również lubię, choć jest raczej dołujący. Bo bardzo prawdziwy...
wtorek, 01 stycznia 2008
3 filmy - odcinek 1

Nie znam się specjalnie na filmach. Nie jestem na bieżąco, nie chadzam zbyt często do kina i nie interesuję się jakoś bardzo. Od czasu do czasu coś oglądam, raz mi się podoba innym razem nie.

Co jakiś czas będę opisywał 3 filmy, które zdarzyło mi się obejrzeć niedawno i które raczej mi się podobały.

 

"Powrót do Garden State"

 

z

 

ten pan to Zach Braff - reżyser, scenarzysta i odtwórca głównej roli. Być może niektórzy znają go z serialu "Scrubs" (według rodzimych tłumaczy "Hoży Doktorzy" haha). Braff "się wziął" i zrobił ciekawy film w jakiś sposób przedstawiający amerykańską spoleczność. Główny bohater wraca do swojego rodzinnego New Jersey na pogrzeb matki i obserwuje swoich rówieśników, którym różnie się życie potoczyło. w trakcie pełnuch refklesji rozmów, można zaobserwować jak niestety ograniczeni są Amerykanie, nie wiem czy była to inwencja Braffa czy pokazał to nieświadomie, ale to dość smutne. Mimo wszystko jednak film jest dość przyjemny z fajnie grającymi aktorami i przyjemną muzyką. Polecam.

"Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta"

 

h

 

Ale się na nią rzucili! No a Hitch (grany przez Willa Smitha) uczy panów jak z wdziękiem adorować kobiety, tak by im się to podobało i by przede wszystkim było skuteczne. I jak to w takich filmidłach bywa, sam Hitch jest samotny, bo miał przykre doświadczenia i gdy pojawia się ta jedna jedyna to już mu tak wszystko pięknie nie wychodzi. Prewidywalna historia, ale szczerze się z Anią uśmialiśmy i o to chyba w takich "romantycznych komediach" chodzi, prawda?

"Marzyciel"

m

"Marzyciel" opowiada o Jamesie Barrie, dramaturgu, który zasłynął głównie "Piotrusiem Panem". Johnny Depp wciela się w rolę pisarza, który przyjaźniąc się z kilkoma chłopcami znajduje inspierację do stworzenia swego dzieła. Film jest piękny, wzruszający i pełen emocji. Dodatkowo nastrój potęguje spokojna muzyka. W roli drugoplanowej błysnął Dustin Hoffman (i chyba każdy twóra chciałby takiego mecenasa, lekko sceptycznego ale jednak konsekwentnego w stawianiu i inwestowaniu w swojego podopiecznego). Polecam!

piątek, 28 grudnia 2007
"Chicanos" nie jest chiquita.
chic Wydawnictwo Sutoris zadebiutowało na polskim rynku serią "Chicanos", pod którą podpisani są Carlos Trillo (scenariusz) i Eduardo Risso (rysunki). Nazwiska to nie byle jakie. Niestety ich komiks "byle jaki" jest.
Na pierwszy wpis... "Pierwsza Brygada"!
Pierwsza Brygada - okładka jak zobaczysz to kup! Gdy tylko zobaczyłem informację na serwisach komiksowych, że ukaże się "Pierwsza Brygada: Warszawski pacjent" tercetu Tobiasz Piątkowski, Krzysztof Janicz (scenariusz) oraz Janusz Wyrzykowski (rysunki) zacząłem zacierać rączki i przebierać nóżkami. Steampunk lubię, choć wielkim znawcą nie jestem, intertekstualność zawsze mnie interesowała, a rysunki Wyrzykowskiego prezentują się wyśmienicie. No i jak tylko się ukazało nabyłem. No i generalnie jestem zadowolony...
1 ... 36 , 37 , 38 , 39
 
Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi