komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
niedziela, 30 września 2012
Ode mnie na MFKiG 2012

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Najważniejsze rodzime święto fanów komiksu (jak jest z fanami gier to nie wiem - czy dla nich łódzki festiwal jest ważnym punktem na imprezowej mapie kraju - ciężko powiedzieć, jak dotąd nie zawędrowałem na żaden z growych punktów programu - nota bene trochę lol - masa komiksiarzy robi w grach a jakoś nie ma żadnego spotkania na ten temat). Jak zwykle - spotkania ze znajomymi to clue imprezy; ale także organizatorzy przygotowali ciekawe punkty programu, wystawy, giełdę gdzie będzie można się obkupić czy zdobyć autografy. Gwiazdy zagraniczne będą ale przede wszystkim polskie. Ostrze sobie zęby przede wszystkim na produkcje rodaków zwłaszcza z sektora DIY. Warto będzie na pewno zapoznać się z nowymi komiksami Marka Turka, Marcina Podolca i Agaty Wawryniuk, które zaprezentuje wydawnictwo Kultura Gniewu. Oficyna Smallpress.pl też szykuje ciekawe premiery, czy chłopaki z Kefta. Zresztą, wkrótce pewnie zostaną opublikowane zestawienia festiwalowych premier więc się zapoznacie co z czym i za ile.

Natomiast, jeśli kogoś interesuje co mojego scenariuszowego będzie tu i ówdzie to tym razem trzy antologie/magazyny do których przyłożyłem kończyny (chyba że załapaliśmy się z Grześkiem Pawlakiem do antologii pokonkursowej).

Okładki:

Profanum 1

Pierwszy numer magazynu "Profanum", wewnątrz 11 stron komiksu, który do mojego scenariusza narysował Mikołaj Ratka. Przykładowe plansze do obejrzenia tutaj. Cena niewygórowana bo jakieś 15 zeta, więc taniocha.

Ziniol best off #2

Tu zaś jest krótki komiks narysowany przez Dominika Szcześniaka. Nie wiem czy aby też tam jakieś artykulisko mojego autorstwa się nie znalazło...

Zeszyty Komiksowe - Śledziu

A w "Zeszytach Komiksowych" poświęconych Śledziowi, napisałem laurkowaty tekst. Huhu.

Tak czy inaczej do zobaczenia w Łodzi.

 

sobota, 15 września 2012
pitu pitu ble ble ble

Czyli porcja różnych informacji i ploteczek.

  • Postapo (tytuł roboczy) jest gotowe. 2 rozdziały plus prolog. Łącznie ok. 60 stron w kolorze. Krzysztof Małecki naprawdę dał z siebie wszystko co najlepsze. Zresztą, na jego blogu, można sobie zobaczyć krok po kroku jak wygląda praca nad jedną z plansz tego komiksu. Od strony scenariusza po wersję finalną, która znajdzie się w al... No właśnie. Postapo nie wyjdzie na papierze. Koszta wydania własnym sumptem są zbyt wysokie. Niby można zrobić przedsprzedaż itd. ale szczerze mówiąc, nie chcę, żeby ten komiks był aż tak drogi. Album musiałby kosztować minimum 50 złotych - a taka opcja bardzo mi się nie podoba. Jeszcze nie zdecydowaliśmy jak to będzie ostatecznie z tą dystrybucją cyfrową, ale najbardziej skłaniam się ku publikacji za darmo w sieci, w kilku wersjach językowych z ewentualną opcją dotacji via pay-pall. Co o tym sądzicie?

Postapo - Scenariusz Daniel Gizicki, rysunki Krzysztof Małecki

  • Jeśli kogoś interesuje, jak pracuję nad scenariuszami, to można to sobie zobaczyć na zaprzyjaźnionym blogu Kolorowe Zeszyty, w ramach cyklu PKS (Polskie Komiksowe Studia).
  • Na konkurs przy MFK wysłaliśmy komiks, narysowany przez Grzegorza Pawlaka. Wypatrujcie na wystawie czerwonego kapturka i zasypanych piachem gliwickich kamienic.
  • Tymczasem w "The Fog Fall 4" zagrało już tyle osób, że wciąż nie mogę w to uwierzyć.
  • Polecam książki "Spalony" by Andrzej Iwan - dla fanów piłki nożnej a także rewelacyjną powieść historyczną "HHhH" Laurenta Bineta - dla wszystkich. Oraz serial "Breaking Bad".

Na dzisiaj chyba tyle.

Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi