komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
piątek, 30 września 2011
MFKiG 2011

Niezłe jaja, bo w przeciwieństwie do kilku lat poprzednich w tym roku wybieram się do Łodzi. W ogóle jakoś ostatnio mam mocno festiwalowy czas, w sensie już na wielu festiwalach byłem w tym roku - co jako żem zatwardziały domator nieco mnie dziwi... Ale do rzeczy. W Łodzi będzie mnie można spotkać tu i tam a przede wszystkim w sobotę w sali 221 gdzie mam zaszczyt prowadzić spotkanie z triumwiratem redakcyjnym zina "Deus Ex Machina". Ponadto, będzie można też nabyć publikacje z moimi tworami. Więc teraz powiem co, żeby te dwie osoby, które lubią moją twórczość wiedziały czego wypatrywać, a ci co nie lubią wiedzieli czego unikać.

"Zeszyty Komiksowe" 12 numer dotyczący komiksu historycznego, a wewnątrz mój felieton o wdzięcznym tytule "Bądźmy dumni z polskiego komiksu".

Zeszyty Komiksowe #12

"Kolektyw" nr 9. Tam znalazł się drugi odcinek serii o szalonym onejromancie Sarkisie Karchazjanie. Całość cudownie narysował Rafał Trejnis.

Sarkis Karchazjan - Kolektyw #9

Generalnie - Rafał wraz z Dominikiem Szcześniakiem będą w Łodzi mieli premierę swojego albumu "Fotostory" - polecam więc udać się na stoisko wydawnictwa Timof Comics by nabyć ten zacny album.

Jeszcze - najwyraźniej nic nie zwojowałem w konkursie na krótką formę, ale komiks mojego autorstwa z rysunkami Mikołaja Ratki powinien być do zobaczenia na pokonkursowej wystawie (i być może - choć nie sądzę - w katalogu). Wypatrujcie kadrów wyglądających jak ekraniki z Youtube. Jeden na zachętę:

Gizicki, Ratka

 

A na samym MFKiG myślę, że warto udać się na wystawę Macieja Pałki, posłuchać różnych gwiazd, obkupić się w komiksy, zebrać autografy no i (a może przede wszystkim) spędzić miło czas w gronie komiksowych znajomych - na co szczególnie liczę. Do zobaczenia w Łodzi!

niedziela, 11 września 2011
pitu pitu ble ble ble

Ostatnio z różnych i różnistych powodów nie bardzo miałem czas na bloga. Bo pracy dużo. Ale na szybko takie małe streszczenie co się działo ostatnio.

  • Przede wszystkim w "Ultramarynie" kolejny odcinek (już trzeci) mrożącej krew w żyłach historii detektywistycznej. Scenariusz mój, rysunki niezastąpionego Mikołaja Ratki. Myślę, że cwanie wybrnąłem z pułapki, którą próbował na mnie zastawić Tomasz Kontny (scenarzysta poprzedniego odcinka). Całość odcinka do zobaczenia tu o; oraz w papierowej wersji "Ultramaryny", która można dorwać za darmo w różnych fajnych miejscach na terenie Województwa Śląskiego*.
  • W ogóle z Mikołajem, jakoś tak dużo razem ostatnio robimy, bo poza "Ultramaryną", komiksem do "Kolektywu" czy "Jazdy!", trzasnęliśmy szorciaka na konkurs przy MFKiG (G jak głupkowaty plakat) czy taki mały paseczek by celebrować pięciolecie pewnego klawego webkomiksu.
  • Śląsk stolicą polskiego komiksu (i lwia tu zasługa imć Marcelego Szpaka)! Bo ostatnio chyba najwięcej i najciekawiej komiksowo działo się w naszym regionie, a zwłaszcza w katowickim Rondzie Sztuki. Otóż kilkudniowe warsztaty komiksowe poprowadzili Jacek Frąś i Michał Śledziński, ponadto odbyły się spotkania-pogadanki z Karolem Konwerskim i Robertem Sienickim (po których to spotkaniach odbyły się także bardzo sympatyczne nieoficjalne punkty programu). Miałem zaszczyt i przyjemność prowadzić spotkanie z ostatnim z wymienionych gości i było dobrze, skromna relacja tutaj.
  • Tymczasem "śląscy" (rozumiani jako mieszkańcy województwa) twórcy szykują dwa projekty, które będą bardzo ciekawe dla każdego miłośnika komiksu ale na razie może nic nie powiem więcej coby nie zapeszać. Się pochwalę, że w każdym maczam paluchy. Tu taki mały teaser by Grzegorz GiP Pawlak:

Grzegorz Pawlak

  • Ponadto byłem na festiwalu Tauron Nowa Muzyka i świetnie się bawiłem i wybujałem na koncercie Little Dragon, byłem zszokowany jak można zharmonizować dźwięk & obraz czyli Amon Tobin show oraz zachwyciłem się When Saints Go Machine. Pogodo w sobotę festiwalową  - won na Islandię!

 

A poza tym praca, praca, praca. Chcę jakieś wakacje!

Dziękuję za uwagę.

 

_______

* Jacek dla Ciebie i kolegi wszystkie dotychczasowe numery z komiksem odłożone :)

Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi