komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
niedziela, 12 sierpnia 2012
Nowy komiks w nowym magazynie

Jak wszystko dobrze pójdzie na MFK 2012 premierę będzie miał nowy magazyn/antologia o intrygującym tytule "Profanum". Liczę, że publikacja ta wprowadzi nową jakość w obecny kształt segmentu niezależnego polskiego komiksowa. Miałem przyjemność zerknąć do środka i kurczę no! Zapowiada się wyśmienicie. Kto będzie wewnątrz zobaczycie wkrótce.

"Profanum" wypełni lukę, którą pozostawił po sobie "Kolektyw". Zarządzają nim Robert Sienicki i Jan Mazur, czyli 2/3 zarządu Dolnej Półki. Formuła magazynu będzie jednak nieco inna, długie ponad 10-stronicowe historie, żadnego "rympucympu do puenty" jak to się zdarzało w śp. "Kolektywie".

Nota bene - fakt, który mnie bardzo negatywnie zaskoczył. "Kolektyw" zamknął się po 10 numerze. Komiksowo a zwłaszcza jego publicystyczny odłam wzruszył ramionami i przeszedł nad tym do porządku dziennego. Jedynie Komiksomania zamieściła wywiad z Sienickim oraz niżej podpisany napisał szkic do czwartego numeru "Bicepsa". Serio?

Serio panowie publicyści?

Zamknęło się pismo, którego ukazało się 10 numerów, na łamach którego debiutowało wielu ciekawych autorów. W ciągu roku dostarczało ok. 200 stron polskich komiksów. Nie było to żadnym impulsem do pokuszenia się chociażby o skrótową analizę? Recenzję? Cokolwiek?

Czy "Kolektyw" był aż tak mało istotny, że nikogo z Was nie obchodził? Ważniejsze są newsy o obwolutach mang albo o konkursach gdzie do wygrania jest książka?

No cóż, pozostaje liczyć, że masa krytyczna nie będzie już tak obojętna w stosunku do "Profanum".

A wewnątrz znajdzie się między innymi "Perpetuum Mobile" czyli komiks, do którego napisałem scenariusz a rysunki wykonał niezastąpiony Mikołaj Ratka. Poniżej plansza na zachętę:

Perpetuum Mobile - Scenariusz Daniel Gizicki, rysunki Mikołaj Ratka - Profanum#1

czwartek, 09 sierpnia 2012
Kwaziu na czytniki!

Tak, komiks "Kwaziu", który do mojego scenariusza narysował Piotr Nowacki a pokolorował Kuba Grabowski, wydany niegdyś przez Dolną Półkę, właśnie doczekał się wydania cyfrowego. Odpowiada za to ComicMelon i jak dla mnie bomba!

Poważnie zastanawiam się czy nie zdecydować się na wydanie innych moich komiksów w tej formie - i tylko w tej formie. Odchodzą koszta, więc i komiks będzie tańszy a przede wszystkim bardziej dostępny.

A wydanie papierowe zawsze można zrobić. Mnie jakoś ono strasznie do szczęścia nie jest potrzebne.

Ale ja tu gadu gadu a tam można tego "Kwazia" za piątaka i 90 groszy pobrać!

Więc klik w garbatego wampira!

Kwaziu - scenariusz Daniel Gizicki, rysunki Piotr Nowacki, kolory Kuba Grabowski

A jak ktoś nie lubi klikać w obrazki to może też w literki - KWAZIU.

Generalnie poklikajcie sobie tam bo i inne polskie komiksy czekają na pobranie.

 

Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi