komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
wtorek, 28 lipca 2009
Córka łupieżcy i Kantyk dla Leibowitza

1

Ostatnio wziąłem się za dwie książki, jedną uznawaną za absolutną klasykę fantastyki a konkretnie klimatów postapokaliptycznych oraz za Dukaja, za którego zamierzam się zabrać tak na poważnie. Obie powieści to lektura raczej ciężka, nie połykałem ich z zadziwiającą prędkością i łatwością jak choćby niektóre dzieła filarów Fabryki Słów. Ale, ale, nie znaczy to wcale, że książki te nie zrobiły na mnie dużego wrażenia.

czwartek, 23 lipca 2009
Pod mocnym wpływem

Armada Niestały świat

Lubię "Armadę" jako serię, lubię główną bohaterkę i cały świat stworzony przez Jeana-Davida Morvana i Philippe'a Bucheta. Co jednak nie zmienia faktu, że seria ta przechodzi nieustanne wahania jakości. Niezbyt dobre albumy poprzedzane są świetnymi, jak na sinusoidzie. "Niestały świat" to niestety jeden z gorszych, jeśli nie najgorszy odcinek cyklu.

poniedziałek, 20 lipca 2009
Kulisy wielkiego biznesu

scalped casino boogie

Podczas przeprowadzki i przenoszenia plecaków książek i komiksów wyciągam masę rzeczy, zachomikowanych w różnych pudełkach, które kiedyś nabyłem, schowałem „na później” i zapomniałem o ich istnieniu. Ale o tym innym razem, bo dziś będzie o mojej ulubionej aktualnie serii, czyli „Scalped” Jasona Aarona i R.M. Guery. To w sumie jedyny cykl, który „niezwłocznie” czytam, zaraz po otrzymaniu (czyli tak mniej więcej miesiąc po zakupie, hehe). A drugi trade po prostu wymiata.

poniedziałek, 13 lipca 2009
Ale trzy komiksy to ostatnio przeczytałem...

Przeprowadzka powoli dobiega końca i choć wciąż nie czytam tyle ile bym chciał (a przede wszystkim nie piszę tyle ile bym chciał do cholery!), To pora na powolne odkurzanie blogaska. No to dziś będzie krótko o trzech komiksach, które przeczytałem w ostatnim czasie. Generalnie to chyba dzięki tej całej akcji z noszeniem plecaków książek i komiksów wróciła mi nieco chęć na ich czytanie...

piątek, 10 lipca 2009
Przeprowadzka to masakra

W sensie dość już jej mam. Powoli kończę, przenoszę po kolei różne rzeczy (nowa miara wielkości - 1 plecak), w końcu przeniosę też kompa i podłączę net. I wtedy odżyje blogasek. Wszyscy, którzy nie mogą doczekać się odpowiedzi na mejle albo gg niech wybaczą, ale kurde, inaczej się nie da. Grmbl.

12:46, edgar82 , inne
Link Komentarze (2) »
Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi