komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
niedziela, 29 czerwca 2008
Zwariowany szpital (choć i tak lepszy niż polskie)
s
Jestem wielkim fanem serialu "Scrubs" (polski tytuł "Hoży doktorzy"), który można w Polsce oglądać za sprawą kanału Comedy Central. Typ humoru bardzo mi odpowiada, choć zdarzają się przegięcia, które mnie irytują. Przede wszystkim jednak główną zaletą tego tytułu są niebanalne pomysły oraz galeria dziwacznych, świetnie zagranych postaci...
piątek, 27 czerwca 2008
ju ken dens ponownie

Pisałem już trochę o zagranicznym You Can Dance. W Ameryce odbyła się czwarta edycja. No i jeden koleś spowodował u mnie wielki opad szczeny. Proszę bardzo Robert Murraine! To co ten facet wyrabia ze swoim ciałem, jak je wygina i jak jest to niesamowice rytmiczne... no cóż, jest po prostu niesamowite. Zresztą jurorzy też nie mogli wyjść z podziwu.

Wrócił też równie niesamowity Phillip Chbeeb vel Pacman (pisałem o nim już jakiś czas temu). Ogląda się takich gości i nie można wyjść z podziwu. Jak oni to robią? Ile musieli ćwiczyć, żeby nauczyć się tak kontrolować własne ciało?

Huh. Zazdroszczę! 

13:25, edgar82 , inne
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 czerwca 2008
Mam Cię już w moim serduszku

Książeczki dla dzieci często pod płaszczykiem wesołej opowiastki poruszają bardzo poważne problemy. Nie inaczej jest w przypadku "Jeśli bocian nie przyleci, czyli skąd się biorą dzieci" Agnieszki Frączek z ilustracjami, które wykonała Iwona Cała. Tutaj autorki w uroczy sposób opowiadają o adopcji...

b

poniedziałek, 23 czerwca 2008
Pssst! Słowa nie są potrzebne!
Wydawnictwo Taurus Media wraca do gry na całego. Po dłuższym okresie milczenia ożywiło się w 2008 roku wydając dwa tytuły wywodzące się raczej z kręgu komiksu niezależnego ("Najgorsza Kapela Świata" i "Pssst!"). Być może warszawskie wydawnictwo rozpocznie walkę o czytelników Timofa i Kultury Gniewu. I bardzo dobrze. Im więcej takich komiksów tym lepiej. A na razie w moje ręce trafił arcyciekawy "Pssst!" autorstwa norweskiego twórcy ukrywającego się pod pseudonimem Jason...
p
piątek, 20 czerwca 2008
Komiks to nie tylko ładne rysunki...
m
Do polskich produkcji mangowych podchodzę z wielką nieufnością. Przeczytałem kilka pozycji zaprezentowanych przez wydawnictwo Kasen i jedynie dziełka sióstr Ostrowskich zasługiwały na uwagę, głównie za sprawą naprawdę dobrych rysunków. Fabularnie te komiksy były raczej mało udane. Postanowiłem jednak dać polskiej mandze kolejną szansę i nabyłem 1 tom komiksu "Meago Saga", którego autorką jest Magdalena Kania. No i mam mieszane uczucia.
czwartek, 19 czerwca 2008
Trzy pytania

Nie, nie będę kontynuował pomysłu KRLa na krótkie składające się z trzech pytań wywiady. Dziś będzie o czym innym. Czy znacie Jona J Mutha? Na pewno znacie. To przecież świetny rysownik/malarz, spod którego rąk wyszły takie komiksy jak "Mystery Play" (ze scenariuszem Granta Morrisona) czy "Meltdown", w którym grafikę stworzył razem z Kentem Williamsem (scenariusz napisali Walter i Louise Simonson). W Polsce znany jest przede wszystkim z udziału w ostatnim tomie "Sandmana" (scenariusz - boskie Nilisko). Ale nie tylko... Muth bowiem wydał już u nas dwie bogato ilustrowane książki. I o jednej z nich napiszę kilka słów.

t

poniedziałek, 16 czerwca 2008
Rozkręcaj własne minimiasto!

 

m

Jest cała masa gier strategicznych, które polegają głównie na budowaniu od podstaw własnej cywilizacji, państwa czy miasta. Często trzeba było się mocno nakombinować, żeby wszystko w "naszym" świecie działało jak należy. Tymczasem firma Motion-Twin, wypuściła internetową gierkę, która poniekąd skierowana jest do ludzi darzących strategie sentymentem. I tak, każdy z nas może sobie założyć własne miasto, na terenie dowolnego państwa (ja wybrałem wyspy Reunion - u wybrzeża Madagaskaru) i za pomocą klikania w konkretne linki rozwijać je. Na początku budujemy tylko budynki mieszkalne. Jedno wejście na stronę miasta, daje 1 mieszkańca. Gdy już mamy 50 obywateli możemy rozwijać przemysł, potem po osiągnięcu następnego progu transport, potem policję, a później ekologię i biznes. Oczywiście trzeba tak klikać i kombinować, żeby nie rozwijać np. tylko sieci transportu, bo ludzie wtedy uciekają z miasta w poszukiwaniu pracy. Oczywiście ważne jest ilu się ma znajomych i ile osób kilka dziennie w linki. Obejrzyjcie sobie jak wyglądają miasta z pierwszych miejsc w rankingach państw - to gigantyczne metropolie!

Generalnie fajna zabawa, nie wymagająca raczej zbyt dużo czasu i zaangażowania. Polecam.

13:42, edgar82 , gry
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 czerwca 2008
Kto umie tańczyć w Australii?

Pisałem już o You Can Dance i dawałem linki do youtube'owych filmików z amerykańskiej wersji programu. Pogrzebałem jeszcze i zapoznałem się trochę z australijską edycją. No i też wymiatają. Niektórzy nawet bardzo. Oto mój ulubieniec Carlo. Ale inni też dają radę. Popatrzcie co prezentują Caleb, Anthony, Jack (zwycięzca programu), 365 Crew, Hilton, Sermsah, Nicole, oraz dwie pary Brendan i Jemma (to mnie zahipnotyzowało) i Stephanie i Henry. Oczywiście jest tam więcej dobrych tanczerzy i tancerek oraz masa świrów (choć u nas chyba jest ich więcej). Poklikajcie zresztą sami. 

Australijski You Can Dance jest trochę inaczej skonstruowany niż ma to miejsce u nas. Tam do drugiej rundy przechodzi 100 osób. Nie ma żadnych wycieczek krajoznawczych do jakichś Paryży i Buenosów. Uczestnicy spotykają się w hali w Sydney, gdzie poddawani są morderczym treningom trwającym kilka dni pod rząd po 20 godzin dziennie. Krew, pot i łzy. Najwięksi twardziele nie wytrzymują kondycyjnie i psychicznie a jurorzy bezlitośnie wycinają najsłabsze ogniwa w trakcie ćwiczeń. Poza tym są tam całkiem niezłe pomysły, jak choćby zadanie, w kórym podzieleni na grupy uczestnicy sami układają choreografię do konkretnych kawałków. W ciągu nocy. Rano mają to zatańczyć.

Wszystko to pocięte na kawałki można w całości obejrzeć na Youtubie. Polecam.   

 

20:43, edgar82 , inne
Link Komentarze (1) »
czwartek, 12 czerwca 2008
Przegląd polskich zinów komiksowych część 5
b
W kolejnej, piątej już odsłonie wspominkowego cyklu o niezależnych pisemkach, wezmę na warsztat dość świeży zin a mianowicie redagowany przez Mikołaja Tkacza "Maszin", którego jak dotąd ukazały się trzy numery. Redaktor naczelny zapowiedział właśnie czwarty numer, który być może ukaże się na październikowe MFK. A ja tymczasem przyjrzę się trzem poprzednim...
wtorek, 10 czerwca 2008
Rozterki piegowatej dziewczynki
t
Ania i ja bardzo lubimy książki dla dzieci. Takie z ładnymi ilustracjami. A że polskie wydawnictwa kładą coraz większy nacisk na to by książki dla milusińskich ładnie wyglądały, na rynku co i rusz pojawiają się publikacje, wypełnione cudnymi rysunkami. Chyba największą dbałość o sferę graficzną książek wykazują wydawnictwa Muchomor i Nasza Księgarnia, ale inne - takie jak Hokus Pokus czy Media Rodzina depczą im po piętach. Moje serce podbiła wspólna praca aktorki Julianne Moore i ilustratorki LeUyen Pham pt. "Truskawkowe Piegi", która jest zresztą mocno komiksowa.
 
1 , 2
Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi