komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
niedziela, 31 maja 2009
Na północy krew z rozbitych czaszek bucha

Northlanders 1 Wood, Gianfelice

Przy ostatnim zamówieniu z multiversum, postanowiłem wziąć sobie coś nowego na spróbowanie. Wybrałem pierwszy tpb serii publikowanej przez Vertigo - "Northlanders"; zatytułowany "Sven the returned", który jakiś czas temu polecał Kamil Ś. Autorem scenariusza do komiksu jest znany skądinąd Brian Wood, za rysunki odpowiada zaś Davide Gianfelice. I jest to całkiem sprawny komiks, którego akcja rozgrywa się wśród Wikingów, którzy skolonizowali Orkady.

czwartek, 28 maja 2009
Już wkrótce nowe wpisy

A tymczasem muzyczka pikna.

edit:

I jeszcze jedna.

wtorek, 12 maja 2009
Służbowe wyjazdy, przeprowadzka, kupowanie mebli, praca nad scenariuszem...
Do zobaczenia 1 czerwca. Nie mam teraz czasu na blogaska.
09:02, edgar82 , inne
Link Komentarze (8) »
sobota, 09 maja 2009
Naruto i ostatni facio razy dwa
Kurde. Miałem ostatnio jakiś przesyt komiksów chyba. Nie chciało mi się cholernie czytać nic nowego (już nie mówiąc o nadrabianiu zaległości vide czekające grzecznie na półce "Cromwell Stone" czy "Nowy Jork"). Stosy rosną a mnie się nie chce. No ale jakoś dzisiaj się tak złożyło, że w stolicy Silesii byłem i nabyłem trzy komiksy, a potem rozwaliłem się na kanapie i przeczytałem. A teraz króciutko o każdym z nich...
środa, 06 maja 2009
Do Chorzowa panie i panowie!

POZOR!

Tumoroł - 7 maja musita się stawić w chorzowskim Teatrze Rozrywki mieszczącym się przy ulicy M. Konopnickiej 1, albowiem będzie tam po raz kolejny wystawiony spektakl "Maszynopis", który wraz z Piotrem Zalewskim napisał znany z komiksowej działalności Tomasz Kontny (scenarzysta - m.in. "Maszin", "Jeju", "Opowieści Tramwajowe" a także publicysta "Esensji", "KZ" czy "Zeszytów komiksowych"). Panowie należą do grupy teatralnej "Bez paniki".

Pamiętajcie - jutro, 19.30, mała scena.

A tu plakat (by Paweł Piechnik):

 

 

Maszynopis

 

a tymczasem...

ACHTUNG!

Bo już 1, 2 i 3 czerwca odbędą się pokazy nowego dzieła tej ekipy zatytułowanego cwanie "Bierzcie i jedzcie", z pewnych źródeł słyszałem, że Kontny przyniesie własnoręcznie robioną szarlotkę. 

"Bierzcie i jedzcie" możecie obejrzeć trzykrotnie (ci co będą trzy razy, mogą się załapać na trzy kawałki szarlotki i bonusowo malagę) we wspomnianych dniach o 19.30 na małej scenie.

A Piechnik jak się rozkręcił to od razu machnął drugi świetny plakat!

 

 

Bierzcie i jedzcie

 

No! 

23:33, edgar82 , inne
Link Komentarze (1) »
niedziela, 03 maja 2009
Pod piracką banderą

Dzieci pirata

Wydawnictwo Egmont rozpoczęło publikację nowej serii książek dla dzieci zatytułowanej "Czarna bandera", którą otwierają "Dzieci pirata". Zwróciłem uwagę na ten tytuł przeglądając zapowiedzi w jednym z czasopism dla księgarzy; i jako miłośnik literatury dziecięcej i młodzieżowej, musiałem zobaczyć o co chodzi. Bardzo ładna okładka i tematyka żeglarsko-piracka zadziałały bardzo zachęcająco. I tak teraz prawdopodobnie będę zbierać serię autorstwa Alaina Surgeta z ilustracjami Annette Marnat, bo to przyjemna lektura.

piątek, 01 maja 2009
Buja bardzo!

Sia Furler to piosenkarka pochodząca z Australii, na której twórczość trafiłem całkowitym przypadkiem. Po prostu do jednej z jej piosenek tańczyli w JuKenDensie. I mi sie to bardzo spodobało. Więc teraz Wam się musi spodobać.

"Little Black Sandals"
"Academia"
"Breathe Me"
"The Girl You Lost To Cocaine"

"Lentil"
"Day Too Soon"
"Buttons"
"Distractions
"

Strona artystki.

Głos, muzyka bardzo, bardzo buja. Słucham ostatnio bez przerwy!! 

 

Podziemny świat

Kroniki Spiderwick 4 - Żelazne drzewo

Ani się obejrzałem a tu już śmignął czwarty tom "Kronik Spiderwick" zatytułowany "Żelazne drzewo". Holly Black tak prowadzi fabułę, że namnożyło się kłopotów i nie wiadomo jak bohaterowie sobie z nimi poradzą. A poza tym jest coraz bardziej "mrocznie" i nie dlatego, że akcja schodzi do podziemia...

 

Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi