komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
sobota, 31 maja 2008
Dziennik flirtu

"Szpinak Yukiko" wydany został przez Kulturę Gniewu już jakiś czas temu. Kpiarzom i bałamutom, którzy zarzucą mi, że mocno kociłem się z tą recenzją odpowiem - to tylko dowodzi mojej uczciwości, bo w ten sposób mam pewność, że wywietrzały mi z głowy wszelkie przypadkowe zdania nabazgrolone swego czasu przez innych recenzentów. Zatem mój tekst może nie będzie tak elegancki jak te zamieszczane w niektórych serwisach, za to całkowicie własny. Taki od serca.
czwartek, 29 maja 2008
Miłość, sztuka i rozrywka

1

Oprócz komiksów beznadziejnych, bardzo kiepskich, kiepskich, średnich, dobrych, bardzo dobrych i wybitnych; wyróżniam sobie jeszcze jedną, bardzo wąską kategorię, którą nazywam "przeklętą". Należą do niej takie komiksy, które wywołują u mnie mimowolne przeklinanie pod nosem. Bardzo rzadko zdarza się coś co wywiera na mnie takie wrażenie, że nie panuję nad sobą i klnę jak szewc. Z zachwytu. Bo nie mogę uwierzyć, że są tak dobre rzeczy. Jednym z "przeklętych" komiksów jest "100%" Paula Pope'a. Kur.. mać!

wtorek, 27 maja 2008
O rozdawaniu nagród słów kilka
Na motywiedrogi.pl dogasa już zażarta debata na temat przyznania Arturowi Dziedzicowi głównej nagrody w konkursie na komiks autobiograficzny. Nie będę tutaj dorzucał drewien do dyskusyjnego pieca, tak się jednak składa, że zdarzyło mi się wpaść na rozdanie nagród tegoż właśnie konkursu. No i naszła mnie refleksja nieco innego pokroju.

poniedziałek, 26 maja 2008
Jak to zachwyca, kiedy mnie nie zachwyca?

b

W końcu ktoś przyniósł do zaprzyjaźnionego antykwariatu ten jeden z najbardziej wycmokanych przez polskich czytelników komiksów wydanych w 2007 roku. Jako, że tomiszcze jest dość grubaśne, to odłożyłem je na dość długi czas na półkę, bo się go trochę bałem (a trochę nie miałem czasu). Zwłaszcza po tym jak przeczytałem różne recenzje i wypowiedzi forumowiczów, z których jednoznacznie wynikało, że to komiks genialny, wspaniały, rewelacyjny, przełomowy, cudowny, głęboki, niesamowity itd. itp. A ja się boję takich sytuacji, bo na ogół jak wszyscy tak się zachwycają to ja się zaczynam napalać, nakręcać i potem najczęściej jestem zawiedziony. I tak też jest tym razem.

niedziela, 25 maja 2008
W świecie garbatego wampira
k
Oto ósma strona z przygotowywanego na łódzki Międzynarodowy Festiwal Komiksu 2008 zeszytu o przygodach sympatycznego wampira Kwazia. Postać stworzył Piotr Nowacki, który rysuje ten komiks, zaś o cudne kolory dba Kuba Grabowski. Historia liczy 32 strony gdzie pozwoliłem sobie pokazać Kwazia nieco inaczej niż był przedstawiany dotychczas. Zobaczymy co z tego wyniknie. Będzie trochę humoru, trochę akcji, trochę innych rzeczy. Jeśli wszystko dobrze pójdzie i nie przydarzą się żadne pechowe, kosmiczne zbiegi okoliczności, zeszyt będzie można nabyć w Łodzi na stoisku wydawnictwa Dolna Półka.
piątek, 23 maja 2008
Bo z natury jestem delikatny
b
Dzisiaj serwujemy wywiad z jednym z lepszych polskich scenarzystów komiksowych, jednym z lepszych polskich publicystów komiksowych czyli Karolem Konwerskim. Smacznego!
wtorek, 13 maja 2008
Rock & Roll ze szczekaniem w tle
s
Ostatnio pojawiło się u nas kilka komiksów, w których jednym z tematów jest muzyka. "Bend" Mawila (Kultura Gniewu), "Najgorsza kapela świata" Fernandesa (Taurus Media) oraz najnowszy tytuł - "Sala prób" Gipiego wydana także przez Kulturę Gniewu. I komiks ten, moi drodzy, jest jednym z tych dzieł, które powalają na kolana.
poniedziałek, 12 maja 2008
O najnowszym "Jeju" słów kilka

j

Zawsze nieco wzdragam się przed recenzowaniem magazynów, w których zamieszczone są moje komiksy. Może dlatego, że głupio mi wytykać palcem usterki sąsiadujących komiksów, zwłaszcza, że większość autorów znam osobiście i lubię. Ale skoro Asu się domaga, to prosze bardzo. Na hatemaile oczekuję pod podanym obok adresem.

czwartek, 08 maja 2008
Złote Nasty 2007 - takie moje
Wyniki zakończonego już jakiś czas temu plebiscytu na Alei Komiksu przeszły jakoś tak zupełnie bez echa. Pewnie wszyscy o nim zapomnieli (łącznie z samymi organizatorami) - chociaż, w momencie ogłoszenia nominacji, paru wyróżnionych poczuło się zobowiązanych do napomknięcia o znamiennym fakcie. Wszyscy poza mną, znanym ze swoich prywatnych obsesji! A warto im się przyjrzeć, bo w niektórych kategoriach trafiło się parę niespodzianek.


poniedziałek, 05 maja 2008
Mało znani a świetni komiksiarze
Dziś startujemy z nowym cyklem, w którym opisywać będę (mając nadzieję, że Robert dołączy) komiksiarzy, którzy nieźle wymiatają, a są praktycznie nieznani w środowisku komiksowym. Takie fikołki to są chyba tylko u nas możliwe, gdybyśmy żyli w kraju z normalnym rynkiem komiksowym, ci twórcy pewnie graliby pierwsze skrzypce, ciskając kolejne albumy. A tak publikują w różnych gazetach, będąc poza zainteresowaniem czytelników komiksu. Dziś słów kilka o Katarzynie Zalepie moim skromnym zdaniem jednej z najlepszych rysowniczek satyrycznych w Polsce.
 
1 , 2
Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi