komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
środa, 23 kwietnia 2008
Poemiksy, komiksy i bzdety dookoła

Trafiłem zupełnie przypadkiem (grzebiąc w adresach stron, z których mamy wejścia na nasz blogasek) na taki oto blog i na konkretny wpis . A tyczy on poemiksu. Czyta się takie rzeczy i ręce opadają, głowa boli a ciśnienie krwi się podnosi. Bo to bzdety moi drodzy, pełne uprzedzeń i stereotypów. Od razu skojarzył mi się wpis z rzadko aktualizowanego bloga Szymona Holcmana .

piątek, 18 kwietnia 2008
Samczym okiem - czytać zbyt boleśnie
"Kochać zbyt mocno" Rosalind B. Penfold to tytuł, który parę miesięcy temu budził żywe zainteresowanie zarówno w środowisku komiksowym, jak i poza nim. Ostro lansowany przez kobiece czasopisma i empiki, był w 2007 roku chyba jednym z bardziej rozpoznawalnych komiksów wśród ludzi spoza środ... Przepraszam. Nie "komiksem". "Powieścią graficzną". Bo opowiada o sprawach poważniejszych niż jakiś tam "komiks".
czwartek, 17 kwietnia 2008
Na śniegu szkarłatne plamy

 

n

 

Pewnie mało kto o tym wie a jeśli wie to już dawno nie pamięta, ale kiedyś zrobiłem pełnometrażowy parakomiks - czy jak woli Piotr Szreniawski "poemiks". Wydałem go sobie w mikronakładzie 30 sztuk i sprzedawałem na jednej z odsłon MFK. Dziś zaprezentuję to dziwadło w ramach takich reminiscencji. Okładka powyżej a poniżej:

Strona 1

Strona 2

Strona 3

Strona 4

Strona 5

Strona 6

Strona 7

Strona 8

Strona 9

Strona 10

Strona 11

Strona 12

Strona 13

Strona 14

Strona 15

Strona 16

Strona 17

Strona 18

Strona 19

Strona 20

Posłowie Szreniawskiego:

 

Zbiór poemiksów Daniela Gizickiego stanowi zamkniętą całość, a jednocześnie porusza wiele - często kontrowersyjnych - zagadnień. Spotkamy tutaj odniesienia do najgłębszych przemyśleń filozofii Wschodu jak i elementy zabawowo-groteskowe. Ślady na śniegu, motyw przewodni cyklu, staje się jednocześnie wyznacznikiem akcji i twórcą nastroju. Autor bezbłędnie posługuje się środkami poemiksowymi, korzystając ze świata poezji i komiksu. Monologi autora przeplatają się z narracją przywołującą Drugą Wojnę Światową.

Estetyka całości zbioru jest klarowna i ascetyczna. Słowa, którymi Autor się posłużył, prowokują do głośnego czytania. Umiejętnie dobrana symbolika zachęca do spokojnego zagłębienia się w metafizycznej treści dzieła.

Gorąco polecam "Na śniegu szkarłatne plamy". Jest to poemiks wybitny.

dr Piotr Szreniawski

A tutaj ukazała się recenzja pióra niezastąpionego Macieja "Repka" Reputakowskiego.

Heh. Dziwnie trochę się na to patrzy z perspektywy czasu.  

 

 

wtorek, 15 kwietnia 2008
ploteczki i niusiki
  • Już jutro w sklepach nowa seria komiksowa o olimpijczykach. Rysuje m.in. Arek Klimek, Rafał Szłapa i Sławomir Kiełbus. Więc można mieć pewność, że chociaż rysunki będą na wysokim poziomie. Powątpiewam, że scenariusze będą strawne...
  • Turururu znany także jako Marek Turek na WSK 2008 przekazał Kulturze Gniewu płytkę z nowym albumem. A jako, że miałem przyjemność ten komiks przeczytać przedpremierowo, powiem - JEST W PYTĘ! Jak się tylko ukaże gnać do sklepów i kupować! To dość przewrotna historia o wakacyjnych podróżach, pozbawiona werbalnej narracji. Takie komiksy lubimy! A tytuł fajnie brzmi - "Bajabongo"...


  • Kolejny polski rysownik rozpoczął zagraniczną karierę, tym razem obierając kierunek amerykański. Powodzenia ziom! (na razie nie mogę powiedzieć kto).
  • Jan Kłosowski wpadł na pomysł dotowania przez czytelników publikacji swojego komiksu pt. "Pustynna opowieść". Ciekawe jak to wyjdzie.
  • Forum gildii zaliczyło przebudowę, która spowodowała, że nie mogę tam pisać postów. I bardzo dobrze, kurde! W końcu się uwolnię od tego potwora.
  • Jan"Mc.owiec" Mazur, Robert "Bele" Sienicki i Igor Wolski pracują nad cegiełką o przygodach znanego z łam "Kolektywu" Rycerza Janka. Przewidywany termin premiery to WSK 2009 (jeśli się chłopaki wyrobią). Trzymam kciuki, "Bossi & Bosso" rozbudziło mój apetyt na pełnometrażówki z wydawnictwa Dolna Półka . Niech teraz jeszcze chłopaki namówią Unkę Odyę na zrobienie albumu! Tymczasem zapraszam na nowego blogaska Mc.owca i specjalnego blogaska poświęconego Rycerzowi Jankowi.
  • Robert "Bele" Sienicki i Konrad "Koko" Okoński po ukazaniu się 20 odcinka podcastu "Schwing" oficjalnie zawiesili tę audycję. Trochę szkoda bo była wesoła. Ale może kiedyś jeszcze do niej wrócą.
  • A tutaj właśnie jest nowa gierka z Pastel Games, którą zrobili wespół w zespół Karol Konwerski, Mateusz Skutnik i Kamil Kochański. Jest superowa! GRAĆ NIE GADAĆ!
Na razie tyle.
09:44, edgar82 , inne
Link Komentarze (4) »
piątek, 11 kwietnia 2008
Pod piracką banderą

p

 

Na Warszawskich Spotkaniach Komiksowych w marcu 2008 swą premierę miał nowy zin zatytułowany „Pirat”, za którego sterami stanął kapitan Mikołaj Spionek. Jego oficerami zostali Piotr Pruszczyński (znany z wielu innych zinów jak choćby z „Kwadraty”) oraz Jan Kłosowski - autor webkomiksu „Pustynna Opowieść” (http://desertstory.webcomicspot.com/pl/). Załoga zaś, to zbieranina piratów z różnych stron świata.


 

środa, 09 kwietnia 2008
"Juno" - do kina marsz!

Dzisiaj o filmie. Co prawda nie trzech jak głosi kategoria, ale o jednym bo mi się bardzo podobał. „Juno” w reżyserii Jasona Reitmana z nagrodzonym Oscarem scenariuszem Diablo Cody. No i przede wszystkim ze świetnie grającymi aktorami takimi jak: Ellen Page, Michael Cera i Jennifer Garner. Urzekła nas ta historia ot co!

środa, 02 kwietnia 2008
Smok pożerający wszystko

„Suppli” Mari Okazaki to komiks opowiadający o losach pracowników wielkiej japońskiej agencji reklamowej. A ta agencja to taki żarłoczny smok, który pożera wszystko wokół a przede wszystkim czas i prywatne życie zatrudnionych...


Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi