komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
niedziela, 25 marca 2012
Farma na gildiowy konkurs - temat: "Islam"

Ponoć społeczność muzułmańska w Holandii chce przeforsować zakaz posiadania psów, które postrzega jako zwierzęta nieczyste. A co będzie jak się wezmą za koszykówkę?

I wielki powrót małpy w najgłupszym i najmniej śmiesznym żarcie.

farma142

Zaznaczam, że nie mam nic do Islamu, ani do jego wyznawców.

Inne paski w konkursie - TUTAJ

niedziela, 18 marca 2012
pitu pitu ble ble ble

Czyli porcja plotek, informacji itd.

  • 31 marca o godzinie 16.00 w katowickim Rondzie Sztuki odbędzie się spotkanie finałowe cyklu "Kto zabił polski komiks". Gośćmi będą Szymon Holcman, Sebastian Frąckiewicz i Marek Turek. Myślę, że naprawdę warto przyjść. Więcej info na stronie RONDA SZTUKI. W ogóle polecam przejrzenie strony Ronda - które obchodzi właśnie piąte urodziny. Będą super koncerty - m.in. Julia Marcell  • W międzyczasie ogłoszono skład 10 - ostatniego numeru magazynu "Kolektyw". Jestem niezmiernie rad, że znalazły się tam trzy komiksy do moich scenariuszy. Szorciak z Mikołajem Ratką, prequel do "Postapo" narysowany przez Krzysztofa Małeckiego oraz trzeci odcinek przygód Sarkisa Karchazjana z rysunkami Rafała Trejnisa.

Sarkis Karchazjan - Kolektyw #10

  • Bardzo polecam piękny film "Hugo i jego wynalazek" Martina Scorsese, ale przedtem można przeczytać jakiś konkretny rozdział z tego i koniecznie zobaczyć to:

 

Dobra, na dzisiaj tyle.piątek, 16 marca 2012
Farma na gildiowy konkurs - temat: "Pomyłka"

Heh. Farma się reaktywuje powoli. W przyszłym roku dziesięciolecie komiksu więc jest plan, żeby dorobić jeszcze trochę odcinków i mieć 200 (plus specjale - ale tych nie liczę do oficjalnego "runu"). A potem wydać w hardkowerze ze skóry Dronta Dodo.

Ten odcinek ma numer 141.

farma141

Inne paski w konkursie - TUTAJ.

niedziela, 11 marca 2012
Farma na gildiowy konkurs na pasek...

Może i suchar, ale często trolluję znajomych tym żartem...

farma140

Konkurs tukej.

sobota, 10 marca 2012
Filary Ziemi - O rly?

Filary ziemi - Ken Follett

Jako pracownik branży księgarskiej mniej więcej wiem, które książki są poszukiwane i często również hołubione przez czytelników. "Filary Ziemi" Ken Folletta są (a właściwie były przed wznowieniem) takim tytułem. Do tego TVP właśnie wyemitowała serial na podstawie tej powieści (ponoć niezły), więc w ramach "Zerg rush"  i ogólnego zamiłowania do historii średniowiecza też przeczytałem i... Serio?

Przecież to lipa jest.

Pokrótce o czym ta książka opowiada. XII wiek, Anglia targana wojną domową. W okolicach Kingsbridge gdzie mieści się podupadający klasztor benedyktynów związują się losy kilku bohaterów. Tom Budowniczy marzy o zbudowaniu katedry ale na razie tuła się wraz z rodziną szukając pracy i przymierając głodem. Wyjęta spod prawa Ellen ukrywa się w lesie wraz z synem Jackiem. Nowo mianowany przeor Phillip jest niezłym zarządcą i organizatorem, zaś Waleran Bigod to ogarnięty żądzą władzy przyszły biskup. Galerię głównych postaci uzupełnia jeszcze szlachcianka Aliena i jej brat Richard oraz zły do szpiku kości William Hamleigh. Skracając - "dobrzy" Tom z rodziną, Ellen, Jack, Phillip i Aliena połączeni więzami miłości lub przyjaźni próbują wybudować w Kingsbridge zapierającą dech w piersiach katedrę. Waleran i William knują by im w tym przeszkodzić. Akcja książki pokazuje kolejne etapy zawirowań wokół budowy. A to William napadnie i rozpędzi murarzy, a to Waleran próbuje zdyskredytować Phillipa a to susza powoduje głód i w konsekwencji brak pieniędzy ze sprzedaży nikłych plonów potrzebnych na sfinansowanie budowy. "Dobrzy" sobie poradzą z jednym problemem to zaraz na nich spada kolejny... Nuda. 

Do tego "Filary Ziemi" nie są literackim arcydziełem. Czytadło pisane prostym (często wręcz prostackim) językiem, ze stereotypowymi postaciami bez głębszych refleksji nad czymkolwiek. Jedyne co zasługuje na uwagę to w miarę wierne odwzorowanie realiów średniowiecza i dbałość o właściwe opisanie architektoniczno-murarskich detali.

"Filary Ziemi" to powieść nużąca i bezbarwna. Odradzam. Lepiej przeczytać choćby "Trylogię Husycką" Sapkowskiego.

więc - "Filary Ziemi"?

wilq

Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi