komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
poniedziałek, 28 grudnia 2009
...

Heh. Dwa lata stuknęły temu blogowi. 231 wpisów. Nieco ponad 80 tysięcy wejść. Sporo frajdy podczas blogowania.Wystarczy.

Dzięki wszystkim za wszystko.

 

Tagi: baj baj
19:43, edgar82 , inne
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 21 grudnia 2009
Syf, syf i jeszcze raz syf!

Czyli 3 odcinki farmy...

odc. 31

farma 31

odc. 32

farma 32

odc. 33

farma 33

Postać Hobbesa jest oczywiście autorstwa Mistrza Billa Wattersona.

O filmach innym razem.

niedziela, 20 grudnia 2009
Po raz kolejny kilka rzeczy na raz

A konkretnie to trzy komiksy, które ostatnio przyswoiłem. Jakoś ostatnio mam szczęście - trafiam na niezłe rzeczy, przy żadnym nie zdarzyło mi się zgrzytać zębami. Może z wiekiem dziadzieję i jestem dużo bardziej wyrozumiały? Kuhh...

Ok, to na początek nowy Usagi.

Usagi Yojimbo - Most łez

"Most łez" niczym specjalnym się nie wyróżnia z dotychczasowego przebiegu serii. Ot kilka historyjek, które ani nie zaniżają ani nie zawyżają ogólnego poziomu komiksów Stana Sakai'ego. A to sympatyczny królik wpląta się w rozgrywki drobnych bandziorów, a to spotka jakiegoś starego znajomego, a to z kimś się zetnie w otoczeniu sielankowej przyrody. Jedno mnie zdziwiło; pojawił się Shizukiri - złowrogi szermierz, przed którym niegdyś długouchy i jego kompan Gennosuke spuścili nisko łby i podkulili ogony' a tu okazał się nie być nikim wyjątkowym. Mam też wrażenie, że ten tomik jest momentalnie puszczony graficznie. No i chyba egmont nie dostał materiałów najwyższej jakości. Dodatkowym smaczkiem miałybyć zapewne komiksowe obchody 100 zeszytu "Usagiego", moim zdaniem jednak to raczej mało udane szorciaki. Generalnie "Usagi" jak "Usagi", zawsze na dobrym poziomie bardzo przyjemnego czytadła.

RG - Rijad nad Sekwaną

Wspólne dzieło Pierre'a Dragona i Frederika Peetersa zatytułowane "RG - Rijad nad Sekwaną" bardzo mi podeszło. Udany komiks o francuskich tajniakach, cechuje bardzo spokojny tok opowieści, w którym pojawiają się przyspieszenia i zwolnienia ale idealnie wpasowane w całościowe tempo komiksu. Harmonia moi drodzy - to element który najbardziej cenię. Pełne charyzmy i życia postacie, wartkie dialogi, intrygująca i wciągająca fabuła, którą czyta się jednym techem; okraszona bardzo dobrze pasującymi (harmonia!) rysunkami. Elegancki komiks - pogratulować wydawnictwu Mroja Press kolejnego celnego strzału.

Naruto t. 40

W "Naruto" jak to zwykle kupa łubudubu i sporo łupucupu. Starcie pomiędzy Deidarą i Sasuke znajduje swoje rozwiązanie. Shinobi z Konohy miotają się po okolicy trochę bez sensu i bez pomysłu. Tymczasem Jiraiya postanawia się wybrać do osady Ame-gakure na przeszpiegi, pomysł ten nie bardzo podoba się czcigodnej Hokage. No, ale na pustelnika erotomana nie ma rady, jak się uprze to nic go nie powstrzyma. I swoją misję zwiadowczą przeprowadza z iście ułańską fantazją i sarmackim dowcipem. Tylko, że tajemniczy Pain zamieszkujący infiltrowaną osadę nie wypadł psu spod ogona i namierzył intruza. Oj będzie się działo mówię Wam!

Na dzisiaj tyle, wkrótce może troszku o filmach i jakaś farma też pewnie będzie.

Aha, kupiłem nową płytkę kwintetu Tomasza Stańki pt. "Dark Eyes". Rewelacja - kupować!

wtorek, 15 grudnia 2009
Wiem, że stare...

... ale nieprzerwanie mnie rozbawia.

19:37, edgar82 , inne
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 grudnia 2009
hejho

Najpierw farma...

odc. 28

farma 28

odc. 29

farma 29

odc. 30

farma 30

a teraz pitu-pitu:

Byliśmy ostatnio z Sis na pokazie krótkometrażowych filmów. I być może ja jestem zgredem, a nawet bucozgredem ale mnie się mało podobało. Niektóre filmy bez pomysłu, inne broniące się jako teledyski, ale nie jako (jednak) obrazy mające opowiedzieć jakąś historię. Bardzo dobre obie animacje "Please say something" niby pikseloza ale świetnie pomyślana i opowiedziana oraz "Hum" bardzo radosna i pozytywna trójwymiarówka z fajną muzyką. Z aktorskich bardzo przewrotny i moim zdaniem świetnie sprawdzający się jako krótkimetraż "The News", ale najlepszy był chyba film(ik) o miłości w Paryżu - "Magic Paris" Alice Winocour (za cholerę nie umiem znaleźć na jutubie) - dopracowany, przemyślany, bardzo dobrze dobrana i podłożona muzyka i świetny scenariusz, moim zdaniem prawdziwa perełka pokazu. A reszta? Słaba. Nie wiadomo o co chodzi autorom, albo opowiadają oczywistości. Jedyny dokument był o kolekcjonerze winyli; ciekawy ale bez rewelacji. I to ponoć było the best z 2009 roku. No to ja nie chcę wiedzieć jakie filmy były najgorsze...

środa, 09 grudnia 2009
Powrót na farmę

Taaak. Żenujący syf wraca:

odc. 25

farma 25

odc. 26

farma 26

odc. 27

farma 27

 

Hobbes jest oczywiście bohaterem cudownego komiksu "Calvin i Hobbes" autorstwa Billa Wattersona. Którego przepraszam...

20:29, edgar82 , Farma
Link Komentarze (6) »
sobota, 05 grudnia 2009
Najwyższy czas na garść odpowiedzi

1

My tu gadu gadu, a tam Niemcy... eee, zaraz... A tam nowa książka Jarosława Grzędowicza! Ha! Wreszcie ukazał się trzeci tom "Pana Lodowego Ogrodu"! No i to to ja rozumiem, samo mięcho moi drodzy.

Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi