komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
piątek, 29 lutego 2008
Wyjazdy, rozjazdy, wystawy, warsztaty i komiksy!

No, ładny kawałek czasu nie było aktualizacji, ale cóż byłem zajęty i w ciągłych rozjazdach. Zrobiliśmy z Anią warsztaty komiksowe dla dzieci w jednym z warszawskich szpitali (jakieś zdjęcia pokażę wkrótce). Ponadto miałem ogromną przyjemność być na wernisażu wystawy Ani „Nie tylko dla dzieci” (fotki tu), którą można oglądać do 14 marca w łódzkim Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych na ulicy Zachodniej 54 (polecam) oraz przeczytałem dwa nowe komiksy i o nich dzisiaj będzie...

piątek, 22 lutego 2008
Krótkie komiksy o wojnie

w

Antologia "Warburger" zbiera krótkie komiksy twórców z różnych stron świata. Wszystkie w jakimś stopniu odnoszą się do problemu wojny. Jak to w antologiach - wewnątrz zdarzają się lepsze i gorsze fragmenty, ale całość na pewno zasługuje na uwagę choć lektura całego, 400 stronicowego albumu na jedno posiedzenie może być męcząca.

poniedziałek, 18 lutego 2008
Komiks się robi (3)

 

1

 

Tym razem prezentuję pierwszą stronę z komiksu "Low Story", nad którym ostro pracujemy. Scenariusz już gotowy, Ania Miśkiewicz niestrudzenie rysuje. Więcej plansz już nie pokażę (a przynajmniej na razie), jeśli zawieją pomyślne dla nas wiatry, będzie to można nabyć na papierze. Ale te wiatry muszą najpierw zawiać :)

Trzymajcie kciuki. 

piątek, 15 lutego 2008
Ech te namolne zombiaki!

z

Taurus media wydało jak dotąd kilka serii, wszystkie prezentowały ogólnie dość wysoki poziom. Ale chyba najbardziej do gustu przypadły mi komiksy z zombiakami. A więc "Żywe trupy" i "Zbir". Z tym, że o ile pierwszy komiks, to poważna historia o bardzo kryzysowej sytuacji i tym jak sobie w niej radzą niedobitki ludzi, o tyle druga to jajcarska opowieść gangsterska. I dziś będzie właśnie o przygodach przystojniaczka, co nie lubi zombi.

środa, 13 lutego 2008
Komiks się robi (2)

 

l

 

Kolejna strona (to akurat strona numer 5, poprzednio była strona 2) z przygotowywanego projektu, który pięknie rysuje Ania Miśkiewicz. Praca wre, wciąż się pisze czwarty rozdział a pierwszy jest właśnie rysowany.

Będę informować o dalszym postępie prac...

wtorek, 12 lutego 2008
Przegląd polskich zinów komiksowych część 4
n
Dziś pod lupę biorę albumik "Rudi" Pucka, który co prawda nie jest polskim komiksem, ale został u nas piracko wydany w typowo zinowej formie. I chyba jest białym krukiem. Całkiem fajnym zresztą, bo przy opowiastkach o przygodach Rudiego kilka razy szczerze się uśmiałem...
środa, 06 lutego 2008
Komiks sie robi

 

l

 

A tu jedna gotowa plansza z projektu o którym pisałem kilka notek niżej. W tym momencie "pisze się" czwarty, ostatni rozdział. Myślę, że będzie fajnie. Rysuje oczywiście Ania Miśkiewicz. Ciekawe co z tego wyniknie i kto to wyda... 

wtorek, 05 lutego 2008
Trzeba wyłapać wszystkie koty! Któryś z nich na pewno ma moją duszę!

z

Gdy pierwszy raz przeczytałem "Zagubioną duszę" Bryana Lee O'Malley'a jakoś specjalnie mną nie wstrząsnęła. Być może spowodowane to było faktem, że lektue odbywałem w zatłoczonym pksie relacji Łódź - Śląsk, przysypiając trochę po atrakcjach MFK '06. No ale po ponad roku postanowiłem sobie "odświeżyć" ten tytuł i tym razem dużo bardziej mi się podobał.

niedziela, 03 lutego 2008
Króliki, nosorożce i inne tałatajstwo

u

Jestem wielim miłośnikiem serii o przygodach Miyamoto Usagiego autorstwa Stana Sakai. Przygody długouchego ronina zawierają w sobie dawkę wspaniałej przygody podlanej samurajskim sosem. Jednak przede wszystkim lubie ten cykl z powodu niesamowicie charyzmatycznych postaci.

Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi