komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
niedziela, 05 stycznia 2014
2013 przechodzi w 2014

Niech Wam przy czytaniu tego wpisu taka muzyczka przygrywa o:Był dobrym rokiem. Dlatego że wyszło "Postapo: Nienormalna normalność", które zebrało pozytywne recenzje i dobrze się sprzedało. Co dalej z tą serią? Pracujemy z Krzyśkiem Małeckim nad następnym tomem. Aktualnie napisany scenariusz obejmuje 3 rozdziały czyli mniej więcej jakieś 66 stron. Jeszcze trochę dopiszę, żeby objętościowo 2 tom był zbliżony do pierwszego. Ponadto planuję edycję cyfrową w kolorze i w różnych wersjach językowych.

"Gilles McCabe" został ukończony. Cała historia zamyka się w dwóch tomach/rozdziałach gdzie każdy liczy ok. 46 stron. Pierwszy tom brał udział w wystawie i konkursie Design28 (bo ten komiks był jednocześnie dyplomem Basi obronionym na 5 z wyróżnieniem), gdzie co prawda na żadną nagrodę od jury się nie załapał ale za to zajął 2 miejsce w głosowaniu publiczności. Jeśli kogoś interesuje czy i kiedy ten "Gilles McCabe" się ukaże to na pewno nastąpi to w roku 2014.

W maju na Komiksowej Warszawie dzięki wydawnictwu Taurus Media ukazał się projekt "Fest Antologia komiksów z Województwa Śląskiego", do którego zrobiłem 3 szorciaki (z Grześkiem Pawlakiem, Maćkiem Wołoszem i Mariuszem Zawadzkim) oraz jakoś tam pomagałem w pracach redakcyjno-organizacyjnych. Temat, który poruszyłem w tych komiksach czyli postapokaliptyczny Śląsk w 35 wieku będzie kontynuowany. Album się pisze.

Na Komiksowej Warszawie ukazał się także 2 numer magazynu "Profanum". A tam znalazł się mój komiks narysowany przez Krzyśka Małeckiego pt. "Robaczywe jabłka". 26 stron komiksu obyczajowego zaangażowanego społecznie, o którym kilka osób bardzo ciepło się wypowiedziało np. Sebastian Frąckiewicz. Na KW 2014 planowany jest 3 numer magazynu, w którym znajdą się 2 moje komiksy - "Rodzice swoich dzieci" narysował Wojciech Stefaniec a "Dzieci swoich rodziców" rysuje Mikołaj Ratka.

Co jeszcze? A dłubie sobie pomału w kolejnym projekcie postapo - tym razem o formacji paramilitarnej strzegącej wschodniej ściany Miasta. Walki mutantów z mutantami, ciężka rola dowódcy, szczeble hierarchii i w tym wszystkim osoba, która powoduje wewnętrzny konflikt w oddziale. Wstępny tytuł? "Odmawiam wykonania rozkazu"

Co jeszcze 2? Myślę o historii "Niezwykłym i nie leda piórem opatrzony". Komiks o Janie Kochanowskim. Takie plany pisarskie założyłem sobie na 2014 rok. Pewnie jeszcze w międzyczasie wpadną inne rzeczy i coś wypadnie - bo kto to może wiedzieć.

Gry.

Robię - 2 scenariusze są na biurkach rysowników. Basia Okrasa rysuje "Seaside Story", Maciej Pałka nie rysuje "Morbida #3". Dla Pastel Games.

Gram - Nie wiem czy po "The last of us" jakakolwiek gra zrobi jeszcze na mnie podobne wrażenie. Liczę na ciebie Assasynie.

Last of us

A i słucham sobie. Ostatnio bardzo dużo Mt. Wolf i London Grammar.

 

Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi