komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
niedziela, 25 stycznia 2009
Uwaga kiepścizna!

1

A ten komiks to jakieś kosmiczne nieporozumienie. Autorka tego dzieła - Małgorzata Szymańska moim skromnym zdaniem powinna mocno podszlifować komiksowy warsztat, zanim wyda następny komiks (a ten się niedawno ukazał, ma tytuł "Dr Blaise" ale chyba nie mam ochoty sprawdzać czy jest lepiej). Bo debiutancki "Wicked" nie broni się niczym. Ani rysunkami, ani fabułą. Kiepścizna po prostu.

Popolemizujmy

1

W opublikowanym niedawno trzecim numerze "Ziniola", który dumnie nosi przydomek "Kwartalnik kultury komiksowej"; pojawił się artykuł Macieja Pałki dotyczący zinów, mający być zapewne w swych założeniach tekstem przekrojowym. Wyszło trochę dziwnie, trochę śmiesznie. A przede wszystkim trudno nie odnieść wrażenia, że "Przegląd zinów - jesień 2008" to jedynie bardzo pobieżne polizanie tematu.

sobota, 24 stycznia 2009
dla fanów Naruto

1

Bywając od czasu do czasu w pewnej księgarni komiksowej, rzucam sobie okiem na polskie produkcje mangowe (ostatnio głównie z wydawnictwa Studio JG, bo Kasen przystopował) i w większości mnie to odrzuca. Pobieżne przyjrzenie się grafice raczej zniechęca do zapoznawania się z tymi komiksami. Dałem kiedyś kilku szansę, ale jedynie "Bye Now" i "Meago Saga" jakoś się broniły (głównie rysunkiem). Tym razem znalazłem dwa (w miarę świeże) komiksy, które nie odpychają przy pierwszym kontakcie. No dobra, najpierw do tablicy wywołuję "Yondaime Gaiden" autorstwa Marty Grabowskiej, ukrywającej się pod pseudonimem Kunoichi (czyli kobieta-ninja). A komiks ten jest fanfikiem "Naruto" Masashiego Kishimoto - czyli rozrywkowej mangi, którą bardzo, bardzo lubię.

poniedziałek, 19 stycznia 2009
Wojny robotów

1

Całkowitym przypadkiem z ostatnim zamówieniem przyszedł do mnie "War World Robot" ni to artbook, ni to parakomiks, ni to ilustrowana książka autorstwa Ashleya Wooda. Jest to dzieło na pewno nietypowe, które za cholerę nie wiem jak ugryźć. No bo ogląda się to z zapartym tchem, ale z drugiej strony szczątkowa fabuła (choć w sumie trudno tu mówić o jakiejś całości fabularnej) pozostawia spory niedosyt.

niedziela, 18 stycznia 2009
Farma 13-15

Niedziela, no to kolejne odcinki najgorszego komiksu świata:

odc. 13

farma13

odc. 14

farma14

Hmm to powstało podczas słynnych obrad komisji śledczej... 

odc. 15

farma15

Może wieczorem będzie drugi wpis o komiksach jakichś. Ale to zobaczę jak z czasem jeszcze... 

środa, 14 stycznia 2009
Indiańskie państwo w państwie

1

Tę serię polecało kilka osób, m.in. mój serdeczny kolega Tomek Kontny, równie ciepło wypowiadał się o niej Kamil Śmiałkowski. No to postanowiłem sprawdzić z czym to się je. I jest bardzo dobrze, może szczęka mi nie opadła ale jestem zadowolony. "Scalped" Jasona Aarona i R. M. Guerry to kawał solidnego komiksu akcji.

poniedziałek, 12 stycznia 2009
Farma = megashit

odc. 10

farma 10

odc. 11 

farma 11

odc. 12 

farma 12

A jutro/pojutrze o pewnym komiksie z DC Vertigo, który ostatnio łyknąłem i mi smakowało.

wtorek, 06 stycznia 2009
Sztuka jest nieśmiertelna!

1

Włodarze Muzeum w Luwrze postanowili wyjść z wielką sztuką do plebsu (czyt. do tych co czytają te obrzydliwe i pozbawione jakiejkolwiek wartości komiksidła). Zaprosili więc kilku mniej lub bardziej znanych komiksiarzy by przedstawili swoje wizje tego przybytku kultury. Na pierwszy ogień poszedł album stworzony przez cwanego kpiarza Nicolasa de Crecy. "Glacial Period" jest komiksem, przy którym człowiek turla się ze śmiechu ale autor potrafi także tak wbić szpilę krytyki i cywilizacji, że ten śmiech staje się dość gorzki. W każdym razie lektura tego albumu to konkretna jazda. Tylko dla miłośników sztuki!

poniedziałek, 05 stycznia 2009
Na obrzeżach wojny

1

Gipi; autor znany u nas z komiksu "Sala prób"; znów opowiada o życiu młodych ludzi. Tym razem jednak historia jest niesamowicie przygnębiająca. Bohaterowie "Notes for a War Story" żyją w targanym wojna obszarze, tułając sie w poszukiwaniu pożywienia aż natrafiają na charyzmatycznego Felixa. To on odmieni ich życie...

niedziela, 04 stycznia 2009
Farma srarma

Dobra to teraz czas na najgorszy komiks świata

odc. 7

1

Odc. 8

2

odc. 9

3

Może jeszcze dziś jakiś wpis będzie.

Zobaczymy. 

19:24, edgar82 , Farma
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2
Zakładki:
Blogi
Fotoblogi
Galerie i inne miejsca z kulturą
Komiksy i nie tylko na facebooku
Komiksy internetowe
Link do wszystkiego (prawie) komiksowego PL
POLISH'D SILENCE
Serwisy/magazyny
Strony www
Wydawnictwa komiksowe
Tagi