komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
Blog > Komentarze do wpisu
Gilles, Profanum, recenzje, spotkania - czyli moje 5 minut

Tak moi drodzy, przeżywam swoje komiksowe 5 minut. "Gilles McCabe" czyli komiks mój i Basi jest zasypywany recenzjami i promowany tu i tam, a my ruszyliśmy w mini "trasę".

15 maja odbyła się prapremiera w Antykwariacie-Księgarni (i Winiarni) Elvis w Gliwicach. Przyszło sporo ludzi więc mieliśmy szansę poopowiadać trochę o naszym komiksie.

Gilles McCabe spotkanie w Gliwicach

Więcej zdjęć na facebookowym profilu księgarni.

Dzień później zawitaliśmy do Łodzi, gdzie w Łódzkim Centrum Komiksu odbył się wernisaż wystawy różnych wersji "Gillesa" no i także trochę o komiksie poopowiadaliśmy.

Fotorelacje tutaj a także tutaj.

A przy okazji masa spotkań ze znajomymi (nowymi i starymi) i naprawdę niezliczona ilość pozytywnych emocji.

Jednak to nie koniec naszej "trasy".

Już w tę sobotę 24 maja, będziemy na Festiwalu Komiksowa Warszawa, który odbywa się podczas Międzynarodowych Targów Książki na Stadionie Narodowym w Warszawie. O 13.30 będzie spotkanie poświęcone komiksowym kryminałom, gdzie obok nas zasiądą Grzegorz Pawlak i Jerzy Szyłak - autorzy nowego tomu przygód Benka Dampca czyli "Benek Dampc i skarb piratów", a od 14.00 (no może 14.05 bo pewnie wyskoczę na papierosa) będzie nas można spotkać w strefie autografów, gdzie będziemy podpisywać "Gillesa".

Natomiast w ostatni weekend czerwca zawitamy do Wrocławia na Dni Fantastyki, gdzie oprócz promowania "Gillesa" przedstawię także prezentację o scenach dialogowych w komiksie, głównie bazując na twórczości Paula Pope'a.

Kończąc o "Gillesie" - ukazały się nowe recenzje:

  • Sebastian Frąckiewicz w "Polityce"
  • Marcin Kamiński na Onecie
  • Mirosław Skrzydło w "ArtPapierze"
  • Jarosław Drożdżewski na Paradoksie

 

Ale oprócz "Gillesa" też się dzieje. Otóż na Komiksowej Warszawie premierę będzie miał 3 numer magazynu "Profanum", który ma taką zachwycającą okładkę autorstwa Igora Wolskiego:

Profanum #3 - Igor Wolski

W środku masa dobrego (ponad 200 stron!) i m.in. dwa moje komiksy: "Rodzice swoich dzieci" (rys. Wojciech Stefaniec) oraz "Dzieci swoich rodziców" (rys. Mikołaj Ratka).

Rodzice swoich dzieci - Profanum #3 - scen. Daniel Gizicki, rys. Wojciech Stefaniec

Dzieci swoich rodziców - Profanum #3 - scen. Daniel Gizicki, rys. Mikołaj Ratka

Coś jeszcze? Jeśli się ukażą "Kgb" i "Biceps" to tam powinny się znaleźć moje teksty.

Uff chyba tyle.

Do zobaczenia w Warszawie!

 

wtorek, 20 maja 2014, edgar82

Polecane wpisy