komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
Blog > Komentarze do wpisu
Tymczasem wtem!

No tak, blogasek zarósł kurzem, przepraszam te 7 osób, które go czyta.

Roboty miałem tyle, że wybaczcie, ale blog ma niski priorytet.

to najpierw muzyczka do słuchania:Okej to po kolei:

"Gilles McCabe" tom I właśnie się ukazał. Mój scenariusz, rysunki Basi Okrasy, wydało Wydawnictwo Komiksowe. Do kupienia m.in. tu: Sklep Gildia, Incal.

Dostałem już egzemplarze autorskie - była masa radości przy odpakowywaniu. Wszystko wyszło perfekcyjnie. Druk pierwsza klasa. Liczę, że komiks się Wam spodoba.

Gilles McCabe Tom I - scenariusz Daniel Gizicki, rysunki Barbara Okrasa

Gilles McCabe Tom I - scenariusz Daniel Gizicki, rysunki Barbara Okrasa

Wkrótce będą spotkania autorskie - Na pewno w Łodzi, połączone z wystawą, także w Gliwicach, w Warszawie podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa oraz na Dniach Fantastyki we Wrocławiu.

A co z "Postapo"? Mamy obsuwę niestety. Z powodów różnych, zdecydowaliśmy się przesunąć premierę 2 części na październikowe MFKiG w Łodzi. Scenariusz gotowy, Krzysiek rysuje. Niestety padł mu komputer, ale ale - możecie pomóc z tym problemem! Krzysiek sprzedaje swoje rysunki (serio - ceny bardzo zachęcające) by nowy komp nabyć. Więcej info na blogu Krzyśka.

Poza tym na prośbę Macieja Pałki, wziąłem się za nowy projekt albumowy. Pierwszy rozdział napisany (22 strony), dwa jeszcze do napisania. Komiks obyczajowy o tytule "Lustrzane odbicie". Rysuje Kasia Flor. Oprócz tego napisałem jeszcze kilka szorciaków pod kątem różnych konkursów.

Ale to nie wszystko. Jako, że mam możliwość lokalnego działania (ku chwale komiksu oczywiście!) raz w miesiącu w Antykwariacie-Księgarni w Gliwicach prowadzę spotkania komiksowe. Na pierwszym w marcu rozmawialiśmy o "Mausie" Arta Spiegelmana, na drugim w kwietniu o "Calvinie i Hobbesie" Billa Wattersona. Jeśli interesują Was tego typu akcje, śledźcie facebookowy fanpejdż księgarni a żadne informację Was nie ominą.

To nie koniec! Razem z Mikołajem Ratką poprowadziliśmy spotkanie dotyczące komiksu śląskiego podczas imprezy fantastyczno-komiksowej w centrum handlowym Europa Centralna. Byli tam różni inni goście jak choćby Agata Wawryniuk, Rafał Szłapa czy Tadeusz Raczkiewicz.

Oba komiksy zamówione przez magazyn "Profanum", do których napisałem scenariusze zostały ukończone (rysowali Wojciech Stefaniec i Mikołaj Ratka). Premiera trzeciej odsłony magazynu na FKW w maju.

Szykuje się jeszcze kolejna komiksowa akcja na Śląsku (pokłosie "Festa") ale to napiszę więcej jak będą konkrety.

To wszystko? Chyba tak, choć jestem w ostatnich tygodniach tak skołowany, że już sam nie wiem.

środa, 23 kwietnia 2014, edgar82

Polecane wpisy