komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
Blog > Komentarze do wpisu
Nowy komiks w nowym magazynie

Jak wszystko dobrze pójdzie na MFK 2012 premierę będzie miał nowy magazyn/antologia o intrygującym tytule "Profanum". Liczę, że publikacja ta wprowadzi nową jakość w obecny kształt segmentu niezależnego polskiego komiksowa. Miałem przyjemność zerknąć do środka i kurczę no! Zapowiada się wyśmienicie. Kto będzie wewnątrz zobaczycie wkrótce.

"Profanum" wypełni lukę, którą pozostawił po sobie "Kolektyw". Zarządzają nim Robert Sienicki i Jan Mazur, czyli 2/3 zarządu Dolnej Półki. Formuła magazynu będzie jednak nieco inna, długie ponad 10-stronicowe historie, żadnego "rympucympu do puenty" jak to się zdarzało w śp. "Kolektywie".

Nota bene - fakt, który mnie bardzo negatywnie zaskoczył. "Kolektyw" zamknął się po 10 numerze. Komiksowo a zwłaszcza jego publicystyczny odłam wzruszył ramionami i przeszedł nad tym do porządku dziennego. Jedynie Komiksomania zamieściła wywiad z Sienickim oraz niżej podpisany napisał szkic do czwartego numeru "Bicepsa". Serio?

Serio panowie publicyści?

Zamknęło się pismo, którego ukazało się 10 numerów, na łamach którego debiutowało wielu ciekawych autorów. W ciągu roku dostarczało ok. 200 stron polskich komiksów. Nie było to żadnym impulsem do pokuszenia się chociażby o skrótową analizę? Recenzję? Cokolwiek?

Czy "Kolektyw" był aż tak mało istotny, że nikogo z Was nie obchodził? Ważniejsze są newsy o obwolutach mang albo o konkursach gdzie do wygrania jest książka?

No cóż, pozostaje liczyć, że masa krytyczna nie będzie już tak obojętna w stosunku do "Profanum".

A wewnątrz znajdzie się między innymi "Perpetuum Mobile" czyli komiks, do którego napisałem scenariusz a rysunki wykonał niezastąpiony Mikołaj Ratka. Poniżej plansza na zachętę:

Perpetuum Mobile - Scenariusz Daniel Gizicki, rysunki Mikołaj Ratka - Profanum#1

niedziela, 12 sierpnia 2012, edgar82

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: godai, *.dynamic.chello.pl
2012/08/12 13:27:17
Ejno, był wywiad w K-poku z redaktorami pisma jeszcze!
-
Gość: gili, *.gl.digi.pl
2012/08/12 13:47:44
wywiad z redaktorami pisma zrobiony przez redaktora tego pisma się nie liczy!