komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
Blog > Komentarze do wpisu
Przeczytane w pociągu

Festiwal Komiksowa Warszawa dobiegł końca, wracając z niego pociągiem przeczytałem trzy bardzo dobre komiksy. Teraz pokrótce o każdym z nich. Serio - po kilka zdań, bo trochę padam na twarz.

Mój syn - Olivier Schrauwen

Bardzo zabawny, bardzo pojechany album, w którym autor poszałał ze stylistyką rysunku nawiązując do komiksów z pierwszego trzydziestolecia ubiegłego wieku. Otóż ojciec i syn zwiedzają to i owo co jest punktem wyjścia do masy przekomicznych przygód. Ta w zoo to moja ulubiona!

Cafe Budapeszt - Alfonso Zapico

Bardzo dobrze napisana opowieść dokumentująca losy rodziny żydowskiej, która po II Wojnie Światowej osiedliła się w Izraelu. Autor przedstawia początki tego państwa, nieudolną opiekę Anglików i późniejsze coraz bardziej przerażające wydarzenia przez pryzmat codzienności zwykłych ludzi orbitujących wokół tytułowej kawiarni. Ludzie, którzy przyjaźnią się ze sobą, prowadzą interesy czy po prostu pozostają w dobrych stosunkach z dnia na dzień muszą opowiedzieć się po którejś ze stron barykady. "Cafe Budapeszt" to kawał dobrej historii obfitującej zarówno w elementy straszne jak i wzruszające czy humorystyczne. Troszkę momentami rysunek nierówny ale całkowicie wynagradza to naprawdę bardzo dobra treść.

Wybryki Xinophixeroxa - Tony Sandoval

Kolejny komiks Tony'ego Sandovala opublikowany w Polsce, to tym razem horrorek ale taki z przymrużeniem oka. Spokojna wieś opanowana przez demony z piekła rodem, szaleństwo, zżeranie zwłok, wyrastające macki i błękitne fruwające meduzy. Przyjemna lektura, jak zwykle świetnie zilustrowana i opowiedziana. No i ja bardzo lubię jak Sandoval rysuje dziewczyny.

A tak poza tym to zakupiłem nieco zinków i albumików ale o nich kiedy indziej.

 

niedziela, 15 maja 2011, edgar82

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: r.sienicki, *.dynamic.chello.pl
2011/05/15 22:33:05
A ja chciałem napisać, że było super Cie zobaczyć po 2 latach przerwy konwentowej! Buziaki!
-
Gość: gili, *.sikornik.net
2011/05/16 08:20:57
mnie również było miło:)