komiks, książki, książki dla dzieci, muzyka i inne rzeczy
Blog > Komentarze do wpisu
Wernisaż "Zabij czas w Melinie! Retrospektywna wystawa komiksów Marka Turka" na zdjęciach

Ok. Umówmy się, że umiem robić zdjęcia, tylko mój aparat nie jest najlepszy...

Oto i fotki, robione głównie przed rozpoczęciem imprezy, bo potem jakoś czasu nie było na latanie z aparatem - a i profesjonalną fotorelację pewnie zaraz zaprezentują Mikołaj Ratka i Mariusz Zawadzki. Główny celebryta wieczoru też już swoje fotorelacion wrzucił...

Zabij czas w Melinie! fot. 1

Zabij czas w Melinie! fot. 2

Na dzień dobry odwiedzających witało stoisko wypełnione komiksami, oryginalnymi planszami oraz koszulkami ze specjalnie przygotowanymi przez Turka projektami nadruków (tu ukłony dla wydawnictw Kultura Gniewu i Imago.com.pl za udostępnienie komiksów)

Zabij czas w Melinie! fot. 3

Zabij czas w Melinie! fot. 4

Zabij czas w Melinie! fot. 5

Zabij czas w Melinie! fot. 6

Zabij czas w Melinie! fot. 7

Zabij czas w Melinie! fot. 8

A tu (może i mało dokładne) fotki ekspozycji. Zrezygnowaliśmy z (jedynie) wieszania prac na ścianach i przygotowaliśmy także "instalacje" mniej lub bardziej interaktywne, oczywiście dość mocno wynikające z treści komiksów.

Zabij czas w Melinie! fot. 9

Celebryta był najwyraźniej zadowolony.

Ponadto pokazaliśmy dwa filmy - jeden był zapisem wywiadu z Markiem, drugi zaś zapisem procesu twórczego od czystej kartki do gotowego rysunku. Turu przygotował też darmowego "Mikrozina" oraz dwa rodzaje kartek pocztowych ale jak się okazało odwiedzający wstydzili się to brać...

I generalnie naszła nas potem taka refleksja, że albo lokalna publiczność jest tak bardzo nieśmiała albo nieprzyzwyczajona do aktywnego brania udziału w "zabawie". Np. mało kto chciał rozbijać zegarki... Wniosek stąd taki, że trzeba się bardziej postarać by zachęcić ludzi do czynnego udziału lub po prostu, ktoś z organizatorów musi odnaleźć w sobie żyłkę wodzireja.

Tak czy inaczej wernisaż się udał, przyszło sporo ludzi, którzy wychodzili zadowoleni. I o to chodziło. Więc Mission Accomplished!

_____________________________

Ps. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy pomagali przy organizowaniu wystawy. Stała ekipa Melinowa: Kasia, Marta, Marta, Mikołaj, Tomek. Tomek i Przemo - odpowiedzialni za film. Tomek z zabrzańskiej biblioteki, który udostępnił nam szafkę do prezentacji słownika. No i wielkie dzięki przede wszystkim dla Marka, za cierpliwość, spokój i zaangażowanie. A także dla wszystkich ktych, którzy wspierali nas mentalnie.

I dla wszystkich odwiedzających.

Trzeba zacząć myśleć o następnej wystawie...

środa, 16 marca 2011, edgar82

Polecane wpisy